Ortadoğu Notları

Bir plan kurmuşlar kendilerince. Çok sinsi bir plan. Öyle ki planın başında bir lider veya başkan yok. Planın başında yıllardır süregelen iki hareket var: Siyonizm ve emperyalizm…

Kuzey Afrika’nın Doğusu, Fas’tan tutun da Uzakdoğunun Batısı Afganistan’a, Yemen’den tutun da ülkemizi de içine alan bir bölge düşünün. Suyun toprağın ve petrolün bol olduğu geçmişi Mezopotamya’ya uzanan bir bölgedir bahsettiğim yerler.

Bahsettiğim plan: Büyük Ortadoğu Projesi. Biliyorsunuz ki Ortadoğu’da emelleri olan devletlerin başını ABD çekiyor, Lakin planın teorik olarak ABD ile bir alakası yok. Ancak temel alarak bir alaka kurulabilir.

Ne demek istiyorum? BOP, yılların projesi. ABD bu planı destekler evet ama ABD’nin başkanı olan birisi bu planı değiştiremez.

Bush döneminde de Obama döneminde de ve şu anda da Ortadoğu hep işgal altındaydı, altında. Özellikle Huseyin Barack Obama’ya değinmek istiyorum. Eğer bir şeyler değişecek olsaydı coğrafya gereği, müslüman denilen bu adamın devrinde olurdu. Lakin gel gör ki müslüman dediğim bu adam görev yaptığı süre boyunca Ortadoğu’nun anasını ağlattı. Tam olarak bahsetmek istediğim şey budur.

Projenin son 15 yılını ele alacağım. Ondan öncesi manidar zaten. İlk olarak 2003 de ABD’nin uluslararası hukuka aykırı bir şekilde Irak’ı işgal etmesi ile başlıyor her şey. Tam da burnumuzun dibinden ateşleniyor Siyonizm hareketini hayata geçirme projesi. Irak işgal ediliyor, Saddam Hüseyin asılıyor.

Plan nasıl da tıkır tıkır işliyor değil mi?

Arap baharı denilen bir eylem çıkardılar. Bununla birlikte tüm Arap ülkeleri bunalıma sokup dize getirmeye çabaladılar. Başarılı’da oldular aslında. Tunus’ta çıkan iç karışıklık Kuzey Afrika’yı sardı Libya gitti.

Yakın zamanda Mısır’ın Cumhurbaşkanı ümmetin liderlerinden olan Muhammed Mursi’nin askeri darbeyle indirilip idama mahkum edilmesi hiç şüphesiz BOP’un Arap baharı planı ile mümkün olmuştur diyebiliriz.

Afganistan, 2001’de ABD tarafından açılan savaştan sonra hiç eski gücünü bulamadı. El Kaide adı verilen Afganistan’ı olası işgallere karşı koruma amaçlı bir örgüt kuruldu Kabil’de. Ancak bu örgüt daha sonra kuruluş amacının dışına çıkarak terör örgütleri listesinde yer aldı.

Velhasıl artık sözü ülkemize getirmek istiyorum.

DAEŞ. Daeş: BOP’un Türkiye’yi dize getirme planı. İslam’ı kullanılarak cihat anlayışıyla kendine biat edecek üye arayan bu örgüt Ortadoğu’da bir koridor açarak topraklara sahip çıkmayı oranın petrolünü kullanarak da güneyimizde büyümeyi istiyor. ABD ne kadar Daeş’i desteklemiyorum dese de biz verilen desteği gayet açık bir şekilde gördük, görüyoruz.

Hamdolsun Fırat kalkanı gibi muhteşem bir operasyonla bu planı bozduk. Elhamdülillah.

Bugün Katar’a karşı diğer Arap ülkelerinin bir araya getirilip cephe oluşturulması şüphesiz BOP’un bir parçasıdır yine. BOP o kadar büyük bir proje ki bunu tek kalemde ele almak imkansız diyebilirim. Size anlattığım kısmı yüzeysel hatlarıydı. Sonraki yazılarda tekrar yine değineceğiz bu projeye. Oyun o kadar büyük ki bunu görmek lazım. Bunun için mücadele ediyorum. Son Kale Türkiye. Allah’ın izniyle BOP’uda sopu da soyunuzu da o topraklara gömeceğiz. Rabbim ümmeti ve ülkemizi muzaffer kılsın (Âmin.)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları


Disqus Yorumları