Bak kardeşim; şu anda nefes aldığın, topraklarını sıksan şüheda fışkıracak olan bu ülke, Çanakkale’de Yemen’de Galiçya’da Kafkasya’da on binlerce şehit’in kanıyla sulanarak kuruldu.

Bak kardeşim; şu anda nefes aldığın, topraklarını sıksan şüheda fışkıracak olan bu ülke, Çanakkale’de Yemen’de Galiçya’da Kafkasya’da on binlerce şehit’in kanıyla sulanarak kuruldu.

Kurulduğu günden bugüne düşmanı hiç bitmedi bizim ülkemizin. Bunun en önemli açıklaması şüphesiz ülkemizin bulunduğu coğrafi konumdur. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlamada köprü görevi görmesi, ülkemizin Mezopotamya’ya dayanan geçmişi, yer altı kaynakları, iklimi gibi birçok neden çoğu ülkelerin gözüne batmıştır şimdiye kadar.

Dışardan saldırdılar yetmedi burnumuzun dibine kadar girip kaleyi içten fethetmek istediler. Çok şey gördü bu ülkenin insanları. Gördü dediğime bakmayın çok şey yaşadılar aslında.
Dış güçleri ülkesine davet edip koluna kendi eşini veren Cumhurbaşkanı’nı da tanrı uludur dan Allahu Ekber’edönmek için idam sehpasına götürülen başbakanı da gördü bu millet.

Şimdi sana soruyorum kardeşim: Sen kimin yanındasın? 15 Temmuz kurmaca deyip karısını dış güçlere peşkeş çekenlerin mi, yoksa Muhammed Mustafa(s.a.v)’nın askerlerinin mi?
Bu millet Bir destan yazdı. Adı: 15 Temmuz. Üst akıl dediğimiz bu adamlar yine başarılı olamadı darbe girişiminde. 256 şehit verdi bu millet bu destanda. Kimisi yavrusunu kaybetti kimi yavrular anasız babasız kaldı. Tıpkı Çanakkale’deki gibi. Milyonlar tek yürek olmuştu o gece. İşte bu yüzden devletimizi bölemiyorlar. Bu ülkenin karış karış her toprağında vatan için ölmeye hazırım diyebilecek olan İsimsiz kahramanları olduğu için bölemiyorlar. Elhâmdülillah.

Şimdilerde tekrar dışarıdan saldırmak istiyorlar. Aslında olayın boyutu biraz da içeri yansıyor.

Nasılmı?

Güneyimizde kurulmak istenen devleti Kürt Devleti olduğu için değil ülkemiz için apaçık bir tehdit unsuru olacağı için istemiyoruz. Kürtler mi? Üst akıl ne Kürtleri umursuyor ne de Kürtlerin haklarını. Varsa yoksa Musul, Kerkük’ün petrolü; Fırat Dicle’nin suyu. Büyük İsrail projesini hayata geçirmekten başka bir şey değil bu.

Nasıl mı? demiştik. Günümüzde yaşananlar ülkemizi dışarıdan apaçık tehdit ediyor evet, ama ben asıl olayın daha farklı bir boyuta gideceğini düşünüyorum. Şöyle ki:
Erdoğan’ın Barzani ile olan ikili ilişkilerini kullanarak ”Erdoğan Kürt düşmanı” algı operasyonunu başlatıp iç savaşa kadar gidebilecek olan bir karışıklık çıkarmak. İnşAllah bunu da başaramayacaklar.

Şimdi sana tekrar soruyorum kardeşim:
Üst akılın oyunlarına alet olup bastığın toprakların altında yatan şehitlerin kemiklerini mi sızlatacaksın? Yoksa Güçlü Türkiye yolunda hedef 2023’ün inşaası için 2019’a sende bir tuğla koyacak mısın? 

Selim BERKSOY/ Türkiye Analizi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları


Disqus Yorumları