Aykut Özcan Kimdir?

Siyasi yaşamım içerisinde inandığım doğrular üzerine bir faydam olsun diye, Türkiye Analizi internet sitesinin kuruculuğunu üstlendim. Bu internet sitesi içerik sağlamak isteyen herkesin özgür bir şekilde fikirlerini paylaşabileceği platform olarak varlığını sürdürmeye devam edecektir.

Aykut Özcan Kimdir? Kısaca beni tanıyınız.

Eğitim 

Şair Nabi İlköğretim Okulunda kalan ilk ve orta öğretim eğitimini de tamamlayıp, 1999-2002 yılları arasında Alibeyköy Lisesi Sosyal Bilimler bölümünü bitirdim. O dönemin tabiriyle sözelciyim. Yani edebiyata, şiire, kitaplara ilgiliyim. Yaklaşık on beş yıldır şiir yazmaya gayret ediyorum. Yıllar sonra açtığım İnternet sitelerinin temel nedeni budur. Yazma eğilimim! Dönemin eğitim sisteminin kötü olması, tercih katsayı muhabbetleri vs. derken Eşit Ağırlık bir bölüm olan İşletmeyi tercih ederek benden bir yıl önce Üniversite hayatına başlayan ağabeyim Fatih’in yanına Sivas’a Cumhuriyet Üniversitesine gittim. Bilgisayar konusundaki becerilerim sebebiyle okul hayatım boyunca bir çok eğitimciden “Senin burada ne işin var. Git Bilgisayar Mühendisliği falan oku” sözlerini bir çok kez duydum. Fakat o dönem yapamayacağım bir şeyi tercih etmemi istiyorlardı. Kabus gibi olan katlanan sayı muhabbeti hepimizi kat kat katlıyor ve bizi istemediğimiz eğitim hayatlarına dahil ediyordu.

“Ben aslında gazeteci olmayı hayal ediyordum. ”

İş Yaşamım 

Mezun olduktan sonra Ortaköy/İstanbul’da bir ajans firmasında Bilgi İşlem Personeli olarak çalışmaya başladım. İşe başlarken beni test etmek isteyen patron adayım “CD kopyalamayı biliyor musun?” diye sormuştu. Evet yanıtını alınca tamam o zaman işe başlayabilirsin demişti. Artık ne tür insanlarla karşılaştılarsa! Burada iki yıldan biraz fazla çalışıp sonrasında kendi isteğimle ayrıldım. Bir süre ipsiz sapsız dolaştıktan sonra bir lojistik firmasında Bilgi İşlem Personeli olarak başladım ve zaman içerisinde Bilgi İşlem Müdürü pozisyonuna kadar yükseldim. Buradaki çalışma hayatım da üç yıl sürdü. Evlilik sebebiyle daha uygun şartlarda iş arayışı içerisindeydim ve buna da karşılık bulabildim. Şuan özel bir firmada Bilgi Teknolojileri Şefi pozisyonunda üçüncü yılımı bitirmek üzereyim.

Karakteristik Özelliklerim

Sadık, ahlaklı, dürüst olmak öncelikli hedefimdir. Hayatımı bu üç kelimenin manasıyla temele oturtuyorum.

Hevesli, araştırmacı, tutkulu olmayı geleceğime tutunmak olarak algılıyor ve kendimi sürekli güncelliyorum.

Detaycı, empati yapabilen, bencil olmayan bir yol ile hayatıma yön veriyorum.

Amacım;

Hayatımın merkezine koyduğum ailemin her alanda örnek gösterebilecekleri “kaliteli insan olmak” anlayışını yaşatmaya çalışıyorum.