Türk Mühendisleri tarafından geliştirilen Turcoin üretimine başlandı. Yatırım amaçlı son zamanların en çok talep edilen bitcoin'e Türk Yatırımcılardan yanıt gecikmedi, yatırımlar yurt içinde şekil bulmakta.

25 Milyon Dolar'lık Türk Coin Üretim Tesisi

Sadun Kaya Beyin, amaçladığı ve hedefine ulaşmaya çalıştığı Coin üretim tesisi açıldı.

Biri 1700 m² kapalı alan ve diğeri ise 28000 m² açık ve 12.000 m² kapalı alanı olan 25.000.000 USD’lık yatırımla Mining Üretim tesislerinizin tanıtımını yaptınız?

Bu tanıtım hakkında neler söylemek istersiniz?

Her bir bilgisayarda 19 tane ekran kartı var. Biri 477 m², 2 tanesi 300 m² ve bir diğeri 682 m² olmak üzere toplam olarak iki tesis bulunuyor.

İlk 300 m² olan tesisimizde 350 adet bilgisayar bulunuyor. Bir ekran kartının değeri 336 $ Sadece ekran kartlarının Toplam fiyatı: 9 Trilyon.

Diğer tesislerimizi de hesaba katıp 3 katını hesaplarsak toplam: 25 milyon $ yapar. Burada kurulan sistem bile her bir dükkân için en az 1 MW’lık trafo gücü gerektiriyor. Bu bölgenin çektiği elektriğin tamamına tekabül ediyor. Her bir trafonun yapımı bile birkaç yüz milyarı buluyor.

Yeniköy tarafında 28 dönümlük bir arazimiz var. Orada inşaatımız devam ediyor. 12 bin m² buradaki alanları topladığınızda toplamda 17000 m² yapıyor, diğeri ise 28 bin m² açık alan, 12 bin m² kapalı alan 11,5 metre yükseklik olacak ve yaklaşık olarak 50 bin makine yerleştireceğiz.

Ardından İzlanda’ da bir tesis kuracağız. Tercihimizin İzlanda olmasındaki en büyük sebep ise; bu makinelerin soğutma problemi… Çünkü bu makineler yüksek elektrik ile çalıştığı için soğutma sorununu gidermek gerekiyor. İzlanda da jeotermal enerji kullanılıyor ve soğuk iklim yaşayan bir ülke olması sebebi ile İzlanda doğru bir tercih oldu bizim için.

Sadun Bey,  Türk mühendislerin geliştirdiği ilk ve tek yerli coin olan ‘’Turcoin’’ hakkında bilgi verir misiniz?

Blokchain mantığını geliştirerek Turcoin’i geliştirdik. Turcoin hem bir cüzdan, hem dijital para, hem coin olarak kullanılan bir sistemdir. Normal cüzdanınızdaki para gibi sadece bir şifre ile istediğiniz bankadan nakite çevirebiliyorsunuz. Dünyanın herhangi bir yerinde cebinizdeki parayı o ülkenin kuruna göre çevirip işlem yapabilirsiniz, ya da internet üzerinden istediğiniz ürünü alabilirsiniz. Aynı zamanda turcoin gün geçtikçe artarak kar yapmanızı sağlıyor. Cebinizdeki para harcadıkça azalır ama bu coinler harcadıkça çoğalıyor.

Ayrıntılar için : hipperkayit.com sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları


Disqus Yorumları