Hepimizin çocukları, yeğenleri var, belki de torunları. Tecavüzleri hangi ideolojiye sahip olanın yapmasıyla değil, bizzat yapılan olayın iğrençliğiyle ilgilenelim ve toplum olarak çözümün reçetesini konuşalım.

O gün Ensar Vakfı'nın ismi, çocuk tecavüzleriyle gündeme gelince Biz, "Vakıf kapatılsın" demeden, o sapıklığı yapana lânet yağdırdık.

Onlar ise o sapıklığı yapana değil, bu iğrenç olayı fırsat bilip hükümete lânet yağdırdı.

Biz olması gereken bir tavır ortaya koyup, tecavüzlerin parti pırtısının olmayacağını savunup, bunun toplumun kanayan yarası olarak toplumsal bir sorun olduğunun altını çizdik.

Onlar ne yaptılar?

Düşman olarak gördükleri bizlere "Haklısın" dememek için, toplumsal bir sorunu hükümete saldırmak için bahane bildiler.

"Senin tecavüzcün, benim tecavüzcüm" ayrımı yaparak o iğrenç zihniyetlerinin gereğini yaptılar.

Sözkonusu, CHP otobüsünde içki içip 13 yaşındaki ilçe yöneticisi olunca sus-pus oluverdiler. Sanki Ensar Vakfı'nı diline dolayanlar kendileri değilmiş gibi, ortalıktan kayboldular. Çünkü kendilerine ekmek çıkmayacak bir konu.

Dertleri, tecavüzlerin yaşanmaması değil, hükümeti suçlayabilecek şekilde gelişmesi. Hükümete yakınlığıyla bilinen kişi ve kurum adlarının karışması, onlar için yeterli. Hükümeti suçlayamayacakları olaylar, onların gözünde yok hükmünde.

Hepimizin çocukları, yeğenleri var, belki de torunları. Tecavüzleri hangi ideolojiye sahip olanın yapmasıyla değil, bizzat yapılan olayın iğrençliğiyle ilgilenelim ve toplum olarak çözümün reçetesini konuşalım.

Çünkü sapık senin hangi ideoloji mensubu olduğunla ilgilenmiyor. Kadını mini etekli görür, fahişe bulur. Tesettürlü görür, gizemli bulur. Çocuk görür, savunmasız bulur. Çünkü sapık her zaman bir bahane bulur ve insanlarda "kendimizden olanı koruyalım" kafası olduğu sürece canlar yakmaya, iğrençlikleri saçmaya gözümüzün önünde devam eder.

Bu tür meselelerde dahi birlik olmayı başaramıyorsak, sırf muhalefet etmek için bir inat uğruna bizim Ak dediğimize Kara demeye devam ediyorsanız, kendi ideolojinize mensup olduğu için sapığı koruyabiliyorsanız yazıklar olsun insanlığımıza, insanlığınıza. O üzerine zift dökülmüş, vicdanlarınıza tüküreyim...

Vatandaş, gazetede Kur'an okuyan çocukların haberini okuyunca çıldırıp, "Burası laik ülke ya bu olmaz" diyor. Ertesi gün tecavüz haberi okuyor, "Burası Müslüman ülke" deyip İslamiyet'e saldırıyor. Bu mudur? Böyle mi olması gerekiyor?

Bugün o umursamadığın İslamiyet'e ve hükümete çamur atmanın fırsatını kovaladığın, o iğrenç vaka bir yakınının başına geldiğinde mi anlayacaksın vicdan sahibi olmayı?

Ortak bir tavır alıp, tek ses olalım, tüm sapıkları ideolojilerine bakmaksızın toplumdan dışlayalım. Gündemde hükümetin getirmeyi düşündüğü kimyasal hadım cezası var. "Hiçbir şey yapılmıyor" değil, bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Bunu görelim ve devletimize öneriler dahilinde destek olalım. Çünkü gelecek, hepimizin geleceği. Çocuklarımız, kadınlarımız, kızlarımız için elele verelim.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları


Disqus Yorumları