AK Parti ile MHP'nin ittifakı, Avrupa yanlısı mankurtları korkutuyor!

15 Temmuz bir darbe girişimi olması yanısıra, aynı zamanda bir dönüm noktası olmuştur. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'ın, "Bu bir kalkışmadır" demesinden kısa süre sonra, siyasi çıkar gütmeksizin "Meşru hükümetin yanındayız" şeklinde açıklama yapması, yıllardır aramıza ekilen nifak tohumlarının son bulup ittifak sürecinin başlamasını sağladı. Ülkemizin yaşadığı kritik günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz şey, hiç şüphesiz ki birlik ve beraberlik.

Hâl böyle iken, Yenikapı mitingi dahil 15 Temmuz sonrasına da yansıyan birlik ve beraberlik ruhu iki partiyi birbirine yaklaştırdı. 

15 Temmuz gecesi birileri makarna kuyruklarında midesini, ATM önlerinde cebini düşünürken biz hep birlikte omuz omuza meydanlardaydık. Ardından yine Devlet Bahçeli'nin "Erdoğan'ı tercih ediyoruz" diyerek referandumda Evet kararı vermesi, iki parti seçmenini birbirine kaynaştırdı.

Cehape, PKK ve FETÖ ile birlikte Hayır kampanyası yürütürken, Milliyetçi hareket devletiyle yürüdü. Yürürken de geleneğinden taviz vermeyerek, Avrupa ile birlikte Hayır diyen Meral Akşener ve çetesine haddini bildirdi.

"Dün şu olmuş da, bugün bu oluyormuş" da girdabına kapılıp ittifakın samimiyetini sulandırmaya çalışıyorlar. Siz bakmayın onlara. MHP'nin Bakanlık kapmak için hükümete yakınlaştığını söyleyen gereksiz tipler dahi türedi.  Üstelik bunu söyleyenler, FETÖ ve PKK ile ittifak halindeler. 

Hiç utanmıyorlar da...

MHP'nin teröristlerle değil de, hükümetiyle yürümesi, birlikte adım atarak istişarelerle devleti elele yönetmesi birilerini rahatsız ediyor.  Geçtiğimiz günlerde de AK Parti ile MHP, iç tüzük metnini birlikte hazırladı hatırlarsanız. 

Yıllardır iki parti seçmenini birbirine karşı kışkırtarak, hortlatmaya uğraştıkları kaostan nemalanma derdine düşmüşlerdi. Şimdi iki parti, yılların acısını çıkartırcasına birlik ve beraberlik vurgusu yapıp üzerine düşeni yapıyor.

Kim ne derse desin, bu millet yıllardır hayalini kurduğu birlikteliğin tadını çıkartıyor. Düşman kapımızda cirit atarken, ABD sınırımıza 5 adet füze üssü kurup 15 Bin asker dikerken, PKK'ya 1000 tır mühimmat gönderirken, adeta savaşa hazırlık yaparken biz birbirimizi yemekle meşguldük. 

Şimdi uyandık, ayağa kalktık, koşmaya başladık. Sakın ola ki, aramıza kin ve nefret tohumu ekip suyu bulandırmaya kafa yoran provokatörlerin algılarına teslim olmayın. AK Parti ile MHP'nin arasını açıp, 2019'u sabote etmeye, 2023'ü sekteye uğratmaya and içtiler. 

MHP'li kardeşim! İlçende ki AK Parti teşkilatına gidip bir bardak çay iç!

AK Parti'li kardeşim! İlçende ki Ülkü Ocaklarına gidip bir bardak çay iç!

Bu atmosferin bozulmasına, kardeşlik ruhunun pasifize edilmesine izin verme. Bu vatan hepimizin.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları


Disqus Yorumları