Kelime anlamı yaraşır olmak, layık olmak, uygunluk olan liyakate nasıl sahip olunur? Ben liyakat sahibi bir insan mıyım? diye kendinize sorunuz. Şimdi neden bu konuda yazı yazdığıma değineyim.

Liyakat nedir?

Kelime anlamı yaraşır olmak, layık olmak, uygunluk olan liyakate nasıl sahip olunur?

Ben liyakat sahibi bir insan mıyım? diye kendinize sorunuz. Şimdi neden bu konuda yazı yazdığıma değineyim.

Bugün sürpriz bir toplantı sonrası açıklanan yeni kabine hakkında sosyal medyada herkes bir şeyler söylüyor.

Unutmamak gerekir ki 2003 yılından beri oluşan bütün kabinelerin onayını veren bizzat Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dır.

Geriye dönük o bana fetöcüydü, iş yapamıyordu, gitmesi iyi oldu vb. yorumlar bizzat Reis’in kararlarını sorgulamaktır.

Sorgulamayacak mıyız?
Eleştirmeyecek miyiz?

İt izinin kurt izine karıştığı bu günlerde liderimizin kararlarına, eğrisine, doğrusuna itimat edecek ve ‘sorgulamayacağız, eleştirmeyeceğiz’.

Yeni kabinede yer alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na ait olduğu ileri sürülen bazı tweetler paylaşılarak bakanınıza FETÖCÜ damgası bizzat AK Partiye gönül verdiğini iddia eden bazı sözde yandaş hesaplardan paylaşıldı. Bu paylaşımların asıl amacı yeni bakana değil onu kabineye layık gören Cumhurbaşkanına tepki göstermek olmalı ki bir anda sosyal medyada gündem haline getirildi.

Bu hesaplar tweetleri gündeme getirirken onlara bu bilgileri hangi güçlerin verdiği ise ayrı bir muamma niteliği taşımaya devam ediyor.

Zira FETÖ’ye elini verenin kolunu kaptırdığını biliyoruz. Her fırsatta en küçük detayı kolayca araştırmayan insanlar eliyle hızlıca gündeme getirmesini, sosyal mühendislik yapmasını çok iyi biliyorlar.

Parti olayını bir kenara bırakarak Lider olarak kabul ettiğimiz Recep Tayyip Erdoğan’a ne kadar sadık olup olmadığımızı sorgulamalıyız!

Olayın perde arkasında yaşanan gelişmeleri ve süreçleri bilmeden, zan ile hatta iftira atarcasına yazılarak yazarak gündem olmaya çalışmak yerine kendimizi ‘eleştirmeliyiz’.

Liyakat sahibi büyük bir oluşumun asli vazifesi liderine ve kararlarına saygılı olmak ve olayın gerçek yüzü ortaya çıkana kadar zan ile yazıp çizmemektir.

Ya inandığınız liderinize liyakatle sahip çıkın ve sadakat gösterin,
Ya da…

Aykut Özcan

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları


Disqus Yorumları