Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in "Türkiye bizim egemenliğimize müdahale ediyor" demesi komedi dalında zirveye oynar!

Almanya, Türkiye'yi eskisi gibi kontrol altında tutamayınca kartlarını açık oynayıp aleni bir şekilde Erdoğan'a düşmanca tavır almaya başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Almanya'daki gurbetçileri uyararak "Bunların hiçbirine oy vermeyin" demesi, içişlerine yönelik bir müdahale imiş. Türkiye devleti, Almanya'nın egemenliğini tehdit ediyormuş.

Bunu kim söylüyor?

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel!

Güler misiniz ağlar mısınız?

16 Nisan'da yapılan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumu öncesinde devlet kanallarınızda Türkçe programlar yapıp, Türk vatandaşları Hayır'a yönlendiren siz değil miydiniz?

Ülkenize gelip miting düzenlemek isteyen Bakanlarımıza müsaade etmeyip, PKK'lıların mitingine göz yuman siz değil miydiniz?

Dergilerinizde ve gazetelerinizde Türkçe başlıklar kullanarak Recep Tayyip Erdoğan'dan "diktatör" olarak bahseden siz değil miydiniz?

Ajanlarınızı, "insan hakları savunucusu" maskesiyle Büyükada'ya gönderip, ülkemizi parçalara ayırmak için planlar yapan siz değil miydiniz?

Ekranlara çıkıp, "Türkiye'deki Hayır diyen vatandaşların bizden beklentileri var" diyen siz değil miydiniz?

Maçka'da şort provokasyonu tertip etmek için RTL muhabirlerini ayarlayan siz değil miydiniz?

Can Dündar haini başta olmak üzre, darbe suçlusu FETÖ'cülere ülkenizde sığınma hakkı veren siz değil miydiniz?

Selahattin Demirtaş teröristinin tutuklanmasını, "Özgürlüğe müdahale" şeklinde yorumlayıp, vekillerinizi Türkiye'ye göndermek sûretiyle cezaevi ziyaretinde bulunmalarını sağlayan siz değil miydiniz?

Daha düne kadar İncirlik üzerinden Türkiye devletini baskı altına almaya çalışan, ancak dik duran bir Türkiye'yle karşılaşınca geri vites yapmak zorunda kalan siz değil miydiniz?

Yapılmakta olan 3. Havalimanı'nı durdurabilmek amacıyla Cehape ile anlaşma sağlayıp, AYM kapısında nöbet tutturan siz değil miydiniz?

Can Dündar haininin duruşmasına bizzat Büyükelçinizi gönderip destek veren siz değil miydiniz?

İstanbul'un otel odalarında Cehape milletvekili Gürsel Tekin'le buluşup, Erdoğan'ı devirme hayalleri kuran siz değil miydiniz?

Cehape milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, "Erdoğan başka dilden anlamaz" diyerek mektup yazıp, Türkiye'ye yaptırım uygulanması talep etmesi karşısında tüm şirketleri örgütleyerek "Türkiye'de yatırım yapmayacaksınız" diyen siz değil miydiniz?

"Türkiye'de tatil yapılmaz" içerikli haber yapıp, ertesi senenin yazında Bodrum sahillerini işgal eden siz değil miydiniz? 

Kemâl Kılıçdaroğlu ile röportaj yapıp, Türkiye'de can ve mal güvenliği olmadığı safsatasını tüm vatandaşlarınıza empoze eden siz değil miydiniz?

En ufacık bir terör saldırısında kendiniz aylarca OHAL ilan ettiğiniz halde, 15 Temmuz gibi 250 kişinin can verdiği, binlerce kişinin de yaralandığı o gece itibariyle ilan edilen OHAL'den rahatsız olup, "Türkiye polis devletidir" diye saldıran siz değil miydiniz?

Eğer sözkonusu egemenliğin ortadan kaldırılıp, içişlere karışılması ise suçunuz boyunuzu aştı. Haberiniz ola.

Bugüne dek burnunuzu sokmaya çalışmadığınız içişlerimiz oldu mu acaba? 

Ülkenizin Büyükelçisinin, benim ülkemin Artvin köylerinde ne işi vardı? Sadece içişlerimize değil, yeraltımıza da göz dikiyorsunuz. Ama sadece göz dikmekle kalıyorsunuz, çünkü artık karşınızda "Buyurun dükkân sizin" diyen bir TÜRKİYE yok. Olmayacak da...

Dolayısıyla karın ağrınızın tam da bu olduğuna eminim.

Recep Tayyip Erdoğan ile çehresi değişen, vizyon sahibi, ayakları yere basan, bağımsızlık meşalesi yakan bir TÜRKİYE'ye alışacaksınız!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları


Disqus Yorumları