CHP'liler evvela, PKK'ya peşkeş çekilen Atatürk'ün partisini kurtarsınlar. Evvela peşkeş çekenlerden hesap sorsunlar. Gerisini sonra oturur, konuşuruz...

Son günlerde bakıyorsunuz; bugüne dek millet yararına hiçbir iş yapmamış CHP'lilerin şeker fabrikaları üzerinden provokasyon yaptıklarını görüyoruz.

"Mağdur" adı verilen bir 'çiftçi' çıkartıyorlar, esip gürlüyor, imza toplayıp caddeleri işgal ediyorlar, gürültü kirliliği de cabası. Ağzı olanlar yalan/yanlış konuşup, milleti devlete karşı kışkırtmaya yönelik eylemler içerisinde bulunuyorlar!

Neymiş?

"Fabrikalar üretim yapmayacak"mış!

YALAAAANN!

Şartnameye, yaptırımlarla verimliliğin artırılması ve üretimin sürdürülmesi konusunda garantiler konuldu. Buna göre fabrikayı alan firmalar 5 yıl işletecek ve şartnamede gösterilecek belirli yatırımları yapacak. Üretim durmayacak, tam aksine verimlilik artacak!

Neymiş?

"Nişasta bazlı şekerin önü açılacak"mış!

KOSKOCA BİR YALAAANN!

Bizzat Sayın Başbakan Binali Yıdırım açıklamada bulunarak, özelleştirme sonrasında nişasta bazlı şeker kotasının daha da düşürüleceğini söyledi. Şekerpancarı üretimine taban fiyat garantisi verildi ve üretim teşviki ile nişasta bazlı şekerin üretimi sınırlandırıldı. Sağlığa zarar teşkil eden NBŞ devlet denetiminde olacak!

Neymiş?

"Şeker fabrikalarının arazileri peşkeş çekilecek"miş!

BU KADAR DA YALAN OLMAZ!

Şeker fabrikalarının arazileri özelleştirme dışında tutuldu. Araziler, parantez açıyorum (gerekli görülmesi durumunda) ayrı bir özelleştirmeye tabi tutulacak. Fabrikalar ise blok halinde değil, ayrı ayrı ihaleye çıkarılacak!

Neymiş?

"Şeker üretimi düşecek"miş!

GÖZ GÖRE GÖRE SÖYLENEN ŞU YALANA, ÜÇKÂĞITA BAKAR MISINIZ?

Geçmişte özelleştirilen şeker fabrikaları üretim durdurmak yerine kapasitelerini kat kat artırdı. Kütahya Şeker Fabrikası üretimini yıllık 25 bin tondan 40 bin tona, Adapazarı Şeker Fabrikası ise yıllık 25 bin tondan 50 bin tona çıkardı!

Neymiş?

"Üreticiler ve işçiler işsiz kalacak"mış!

CHP'li belediyelerde çalışan işçiler paralarını alamadıkları için ayaklanırlarken, CHP'nin işçi haklarını savunduğunu söylemesi ikiyüzlülükten başka bir şey değil.

Özelleştirmeyle artan verimlilik şeker pancarı üreticisine de pozitif olarak yansıyacak. Fabrika işçileri çalışmaya devam edecek, başka kurumlara geçişlerinin de önü açık. Devlet güvence veriyor!

Neymiş?

"Taşeron Yasası’yla işçiler kadroya geçiriliyor"muş, dolayısıyla da "şeker ithal edilecek"miş!

YALAN KONUŞAN ÇOK, YÜZÜ KIZARAN YOK!

Pancar üretiminin duracağını ve şeker ithal edileceğini zırvalayanlara bakmayın siz. Şeker pancarı ve şeker üretimi durmayacak, artarak devam edecek!

2002 yılında 16.5 milyon ton olan şekerpancarı üretimi, 2017 yılında 20.8 milyon tona ulaştı. Şimdi de yapılan özelleştirmeyle üretimin daha da artması hedefleniyor!

Görüyorsunuz değil mi?

Hükümete olan düşmanca tutumları, devletin menfaatine atılan adımların önüne nasıl da geçmiş!

İbretlik...

Doğruları kendi kafalarından uydurdukları senaryolar ile çarpıtarak, hükümeti akıllarınca itibarsızlaştırmaya yönelik hamleler yapıyorlar!

CHP'liler evvela, PKK'ya peşkeş çekilen Atatürk'ün partisini kurtarsınlar. Evvela peşkeş çekenlerden hesap sorsunlar. Gerisini sonra oturur, konuşuruz...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları


Disqus Yorumları